Pioneer DJM-V10 -vuokrapaketti
Pakettihinta: 2x CDJ-3000 + DJM-V10 269e sis. alv 25,5%
Pioneer DJM-V10 -vuokrapaketti tarjoaa DJ:lle käsiin uudet Pioneer CDJ-3000 -soittimet uudella DJM-V10 -mikserillä. Pioneer DJM-V10 -vuokrapaketti tuottaa erinomaisen hyvää äänenlaatua ja sopii erityisesti house- ja tekno-DJ:lle mikserin todella monipuolisilla ominaisuuksilla. Paketti toimii varmasti oli kyseessä streamauskeikka, yksityistapahtuma, artistin keikka tapahtumassa tai festivaalilla. Laitteet ovat yksittäisissä kuljetuslaatikoissa ja ne sisältävät virtapiuhat, Digital audio -kaapelit ja ethernet-kaapelin.
Pioneer CDJ-3000
Pioneer CDJ-3000 vuokraus on nyt mahdollista, päivitetty versio DJ-maailman standardi-soittimesta CDJ-2000NXS2:sta! Tästä soittimesta löydät kaikki ominaisuudet, jotka ovat olleet edeltävässä mallissa ja näiden lisäksi DJ saa käyttöön uusia ominaisuuksia. Päivitetyt komponentit tuottavat iloa soittamiseen, joista esimerkkinä on todella hyväntuntuinen uudelleensuunniteltu näytöllinen jog wheel.
Äänenlaatu on paranneltu 96 kHz/32 -äänikortilla ja päivitetty teknologia mahdollistaa esimerkiksi Key Shift -toiminnon. Digitaalista-signaalia on myös paranneltu DAC-converterilla, joten ääni on luonnollisempi kuin ennen. CDJ-3000 tuottaa todella mahtavaa äänenlaatua ja sopii erinomaisesti esiintymislavoille! Virtakaapeli on nyt lukittavaa mallia, joten virtakaapeli ei varmasti irtoa keikan aikana, vaikka DJ-pöytä sattuisikin tärisemään.
Ensimmäistä kertaa CDJ:ssä on sisäinen MPU tuottaen lisää toimintavarmuutta ja uusia ominaisuuksia. Gigabit Ethernetin avulla voit nyt linkittää jopa 6 soitinta ja DJM-V10 -mikserin. Isompi 9" paranneltu kosketusnäyttö lisäinformaatiolla jouhevoittaa soittamista, voit kuunnella nyt kätevästi kappaleita lataamatta sitä soittimelle, Link Cuen avulla kuuntelet kappaleen eri kohtia helposti ja myös toisesta soittimesta soivan kappaleen helpottaen b2b-settejä, näet näytöllä myös master-soittimen waveformit.
Uudistunut näyttö on 150% kirkkaampi kuin edeltäjässä, eli näyttö on huomattavasti kirkkaampi. Soittimessa on kaksi kertaa enemmän hot cue -nappeja NXS2-malliin verrattuan, eli nyt niitä on 8 kappaletta. Näiden lisäksi soittimessa on uudet fyysiset Beat Jump -napit. Harmonisempaan miksaukseen soittimeen on tuotu Key Sync -nappi, joka muuttaa kappaleen sävelen samaksi, kuin master-soittimessa. Voit myös manuaalisesti vaihtaa sävellajia ylös tai alas kosketusnäytöllä.
Kokonaisuudessaan uusi soitin tuo soittamiseen uudenlaista sujuvuutta, joka välittyy varmasti yleisölle DJ:n välityksellä. Kaikki tiedot CDJ:stä löydät Pioneerin sivuilta. Pioneer CDJ-3000 vuokraus on nyt helppoa, saat varattua sen tai Pioneer DJM-V10 vuokrapaketin itsellesi varauskalenterin kautta.
- 1.9.2024 CDJ:ssä uusin firmware-päivitys 3.14
Pioneer DJM-V10
DJ-mikserien superluomus
Pioneer DJ:n uusin 6-kanavainen superluomus erityisesti tekno- ja house-DJ:lle oli sitten käytössä 2-kanavaa tai kaikki 6-kanavaa. Ehdottomasti paras Pioneerin mikseri tähän mennessä, jonka kanssa vain luovuus on rajanasi. Vuokraa ja testaa uusin Pioneerin kokoonpanon laatutaso, äänenlaadultaan ehdoton ykkönen Pioneerin valikoimassa 64-bittisen digitaalisen signaaliprosessorin ja 32-bittisen ESS SABRE A/D-D/A-konversion avulla.
Tämän mikserin avulla saat miksattua takuuvarmasti pehmeästi ja samalla sinulle on tarjolla suuri määrä eri efektejä ja muokkausmahdollisuuksia aina lisäpedaalien kytkentää myöden. 4-band EQ, compressori joka kanavalle, b2b-settejä varten kummallekin DJ:lle erilliset kuulokeliitännät omilla Cue-painikkeilla, upean tuntuiset kanavaliut, tallennettavat omat säädöt efekteille, Booth EQ, Master Isolator ja todella paljon kaikkea muuta, lista ei lopu kesken!
Teknistä tietoa, liitännät
Mitat: 438 x 108 x 467 mm, paino 11,9kg. Sisääntulot: 6 x digitaalinen koaksiaali, 6 x Line RCA, 4 x Phono RCA, LAN, 2x USB-B, 1x USB-A, Send / Return -efektit: Short Delay, Long Delay, Dub Echo, Reverb, 2x 6,3mm liitäntä ulkoisille efekteille. Ulostulot: 2 x Master (XLR, RCA), 1 x Booth (6,3 mm TRS), 4 x kuulokeulostulo (6,3 mm, 3,5 mm), 1x AES/EBU, 1x Rec Out (RCA), 1x MIDI. USB-B ja USB-A liitännät. Taajuusvaste: 20 - 40 000 Hz. Näyttöönottotaajuus: 96 kHz.
Kaikki tiedot DJM-V10:stä löydät Pioneerin sivuilta, jotta saat mikseristä kaiken varmasti irti.
- 1.9.2024 DJM:ssä uusin firmware-päivitys 1.13
Pro DJ Link Pioneer CDJ-soittimille (Ethernet-switch Pro DJ Link:iä varten + 6 linkkikaapelia) 10e sis. alv 25,5%
Vuokraaja hyväksyy vuokraehdot.